Očistná sauna 

Fíni hovoria : Saunu môže užívať každý, kto do nej dokáže dôjsť. Saunovanie zaraďujem obvykle pred masážou, uvoľnené telo a oddýchnutá myseľ zaistí jej lepší účinok.

Aké zdravotné výhody má  ? 

 •  Sauna uvoľňuje STRES

Stres v každodennom živote negatívne vplýva na ľudské zdravie. Veľká časť chorob, ako sú napríklad aj srdcovocievne ochorenia bývajúdo veľkej miery ovplyvnené stresovými faktormi. Pobyt v saune prináša úľavu od stresu viacerými spôsobmi. Je to teplý, tichý priestor, kde Vás neruší nič z okolitého sveta. Keď vstúpite do fínskej sauny a zavriete za sebou dvere, akoby ste zatvárali dvere od vonkajšieho sveta. Teplo sauny zlepšuje cirkuláciu krvného obehu a stimuluje vylučovanie endorfínov.

 • Sauna relaxuje telo a tíši bolesť svalov a kĺbov

Prostredníctvom tepla a vylúčeným endorfínom v krvi sauna tlmí bolesť svalov a kĺbov. Zvýšený prietok krvi zrýchľuje prirodzený liečebný proces tela. Sauna pomáha uvoľniť celé telo.

 • Sauna napomáha vyplavovať toxíny

Veľká väčšina z nás sa denne aktívne nepotí. Hĺbkové potenie prináša preukázateľné zdravotné benefity. V teple sauny sa človek nevyhnutne spotí. Pot je primárne vylučovaný preto, aby sa človek ochladil a je tvorený z 99% vodou. Prostredníctvom hĺbkového potenia v saune sa človek zbavuje toxínov bežne prijímaných z vonkajšieho prostredia, ako napríklad olovo, nikel... Aj z lekárskeho hľadiska je jednou z najvýznamnejších výhod sauny fakt, že sa v nej detoxikuje organizmus.

 • Sauna čistí pleť

Saunovanie je jedna z najstarších skrášľovacích a zdravotných stratégií.  Pri hĺbkovom potení v saune sa pleť očisťuje a odumreté bunky sú nahrádzané novými. Zlepšuje sa kapilárna cirkulácia a čistia sa póry. Minerály a ďalšie zložky obsiahnuté v pote sú zároveň nevyhnutné na udržovanie kolagénu v štruktúre pleti. Saunovanie nie je liek na vyliečenie akné, ale vo veľa prípadoch dokáže výrazne napomôcť vylepšiť aktuálny stav tým že pomáha odbúrať jedy z tela. Pokiaľ dodržíte zásady zdravej výživy a pitného režimu, aby ste neprijímali veľké množstvá jedov v potrave a vode, akné bude vyliečené. Sauna Vám pomože udržať pleť čistú a zdravú. Hĺbkovým potením sa póry prečisťujú zvnútra, namiesto lokálneho čistenia po povrchu pokožky rôznymi čistiacimi prípravkam

 • Sauna Vám pomáha spať

Po saunovaní je zrelaxované telo schopné dostať sa do intenzívnejšieho a hlbšieho spánku. Upokojujúce teplo zo sauny uvoľní nielen telo, ale aj myseľ, a preto si človek môže dopriať plnohodnotný a osviežujúci spánok.

 • Sauna posilňuje srdce a cievy

  Ako odpoveď na zvyšujúcu sa teplotu tela sa zvyšuje aj srdečná a cievna činnosť. Srdečný tep môže stúpnuť zo 60 – 70 úderov za minútu na 110 – 120 úderov. Pravidelným používaním sauny nielenže trénujeme naše srdce, ale tiež si zlepšujeme termo-regulačný systém tela. Po každom intenzívnom ochladení (z horúceho prostredia do studeného, v opakovaných intervaloch), sa srdečná činnosť zvýši až o 60%, čo je približne rovnako, ako pri stredne náročnom cvičení.

 • Sauna pomáha spaľovať kalórie

  Samotný proces potenia si vyžaduje určitý prísun energie. Táto energia je braná z premeny tukov a karbohydrátov v tele, čo spôsobuje následné spaľovanie kalórií. Výskumy uvádzajú, že priemerne  človek dokáže pri jednom saunovaní ľahko vypotiť až 500 gramov a spáliť takmer 300 kalórií.  Ako sa zvyšuje srdečná aktivita, telo sa viac okysličuje a začína premieňať kalórie na energiu.

 • Saunovanie posiľňuje imunitný systém

  Saunovanie je forma otužovania. Keď je telo vystavené striedaniu odlišných teplôt, vo zvýšenom množstve produkuje biele krvinky, ktoré na oplátku pomáhajú v boji proti ochoreniam a zabíjajú vírusy.

 • V saune sa jednoducho cítite DOBRE

  Saunovanie je pre Vaše telo dobré. Počas neho zažívate uvoľnenie tela aj ducha. Je to vhodná protiváha  stresujúcemu životu a životnému štýlu so všetkými jeho civilizačnými neduhmi.

 

Chcem sa objednať

Vaše osobné údaje budú spracované len u nás a použité len pre komunikáciu ohľadne objednávok služieb a tovaru.

Referencie

Povedali o mne

Juraj Kučera Kamarát, ktorý mal podobný problém ako ja mi povedal že chodí na masáže a cvičenia a veľmi si  polepšil.  V tom čase  ma veľmi bolel chrbát (hlavne krize). Mal som tiež  bolesti v pravej časti brucha..  Masáž bola fantastická. Takúto masáž  som v živote...
Celý článok

Povedali o mne

  Jozef Kobela O Jane Bernáth som sa dozvedel od mojej lekárky MUDr Vomastovej  z neurológie v Trnavskej nemocnici. Poslala ma k nej na cvičenie SM systém. Mal som veľké bolesti chrbta, hlavne medzi lopatkami a ľavou rukou som ťažko pohyboval.  Bol som po úraze a operácií. Pri prvej...
Celý článok

Povedali o mne

Adela Psotová O Janke a jej štúdiu ART of TOUCH som sa dozvedela  cez FB. Zaujalo ma to čomu sa venuje a odvtedy ku nej chodím na cvičenia SM systém a meditácie. Prišla som ku nej pretože ma už dlho trápili bolesti chrbtice hlavne kríže a bedrového kĺbu. Aj psychicky som bola na tom ...
Celý článok